Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
divopraxe recepty

Kořeněné opečené vejce Telur Balado: indonéský recept

By on 29.5.2017

Indonésané milují návštěvy, rodinné sešlosti a pikniky. A milují jídlo. Takže ideálně strávený čas pro Indonésana je ten, který tráví s rodinou a přáteli a u toho baští. Oblíbenou součástí podobných slezin jsou právě kořeněná opékaná vejce telur (=vejce) balado.

Asi nikdy nezapomenu na výlet na pláž, kam jsem se vydala s kamaráda Piterem a jeho partou a kam dorazila i část jeho rodiny. Prý ta menší část. Takže nás piknikovalo jen pouhých šedesát 😊

A právě na pláži ostrova Flores u města Mborong jsem prvně jedla telur balado. Dříve jsem je vídala na stolech a v místňáckých vývařovnách, ale nikdy nesebrala odvahu ochutnat. Na pikniku, kde se rozdávaly velké porce rýže, nudlí, masa (které jsem jakožto vegetarián k obrovskému pobavení místních odmítala), zeleniny, různých druhů chilli, jsem se odhodlala. A od té doby se po telur balado mohu utlouct.

 

Co na telur balado potřebujete:

  • vejce vařená natvrdo, oloupaná
  • rajčata
  • chilli papričky
  • česnek
  • sůl
  • olej

 

Jak telur balado připravit:

Nejprve si v misce nachystejte kořenící směs. Nakrájejte rajčata na maličké kostičky, prolisujte česnek, osolte a přidejte chilli papričky ideálně utřené z hmoždíře.

Rozpalte pánev s trochou oleje (pokud byste byli Indonésané, použili byste hodně oleje 😊) a osmahněte vejce ze všech stran. Až budou vejce lesklá a s lehkou kůrčičkou, nalijte na ně kořenící směs. Pořádně v ní vajíčka nechce vyválejte a vařte tak dlouho, až se redukuje veškerá tekutina.

No a máte hotová telur balado!

TAGS
RELATED POSTS