Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
divopraxe recepty

Berberská omeleta: marocký recept

By on 26.4.2017

Budíme se do mrazivého rána uprostřed pouště. Oči otevíráme v domku uplácaného z hlíny a patřícího našemu marockému hostiteli Hasanovi. Vylézáme v hliněného stavení a div nevrazíme do velbloudů trousících se sem a tam a trousících své bobky tam a sem. Ráno začínáme po nomádsku – hladoví a žízniví jdeme napojit velbloudy. Velbloudi mají, jako je tomu ostatně asi se všemi zvířaty v hospodářství, před lidmi. Až po hojné chvíli přichází čas na snídani. Vaří se mátový čaj, provádí rituál rozlévání a pěnění čaje a později dochází i na jídlo. Hasan přináší pánev kouřící do ledového vzduchu, plnou berberské omelety, marockého kulinářského evergreenu.

 

Co budete potřebovat na dvě porce:

  • olej
  • 6 rajčat
  • 2 cibule
  • 5 vajec (počet vajec můžete přidat nebo ubrat podle hladu 😊 )
  • oliv podle chuti

A na okořenění:

  • sůl
  • pepř
  • sladkou papriku
  • kurkumu (nebo kari)

 

Jak berberskou omeletu vytvořit:

Nakrájejte na kostičky cibuli a rajčata. Cibulku nechte na pánvi zesklovatět. Pak na pánvičku přihoďte rajčata, trochu podlijte a nechte povařit, aby byla rajčátka ve stavu podobajícím se pyré. Během vaření přihoďte olivy překrojené na půlku a okořeňte.

Na konec směs v pánvi uhlaďte do rovinky a na směs rozklepněte vejce. Nemíchejte je, prostě na směsi utvořte volská oka a ta trochu posolte, opepřete a poprašte kurkumou. Přiklopte pánvičkou a nechte dusit. Nechte na sporáku 5 – 10 minut, podle toho, jak moc máte rádi žloutky tuhé.

A je to!

 

 

Jak berberskou omeletu jedí berbeři v Maroku:

V Maroku jedí berberskou omeletu se světlým pečivem. Celá společnost si sedne kolem jedné pánve a chlebem si nabírají vejce se zeleninou, divoce konverzují a popíjí mátový čaj. Chléb se samozřejmě drží v pravé ruce, protože levá je nečistá a používá se k ehm, hygienickým účelům. Příbory jsou pro berbery zbytečné. Ale omeleta jde samozřejmě nandat i po evropsku na talíř a jíst vidličkou a nožem.

Světlé pečivo je k ní výborné, osobně ale jím omeletu samotnou, bez pečiva (mouce se vyhýbám, jak jen to jde).

TAGS
RELATED POSTS