Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog malé příběhy o velkých věcech

eduPORTRÉT: …bez smíchu by život nestál za nic

By on 22.8.2016

Reski (15 let) byl jedním ze studentů, kteří se účastnili anglického dne v Soppengu, který jsme s učitelem Madim vedli. Byl strašně motivovaný mluvit anglicky a učit se. A tak i jeho jsem se zeptala, co nejdůležitějšího se v životě naučil:

 

„Že bez smíchu by život nestál za nic.
A proto Vám povím vtip: V Makassaru veze becakář (pozn. becak = bicykl nebo motorka, která má před předním kolem nebo vedle řidiče připevněné sedátko na vození lidí) turistu a srazí se s ojekem (pozn. ojek = motorka – taxi). Turista je z toho celý vyplašený a začne se honem omlouvat „I´m sorry.“ Becakář trochu mluví anglicky a chce se blýsknout před turistou, tak říká „I am sorry too.“  Ale ojekář anglicky umí prabídně, ale chce být také za slušného, tak říká: „I am sorry three.“ 

TAGS
RELATED POSTS