Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog edunomád doma je

Jak to všechno začalo: drzost, z které vznikl EduNomád

By on 27.4.2016

Když jsem před rokem a čtvrt nastoupila do Scia, unavená z práce ve státní sféře neumožňující prosazení změn, brzdící kreativitu a nutící ke konformitě, jako bych ožila. Scio je na cestě stát se svobodnou firmou, je plné akčních lidí, z nichž každý dělá spoustu zajímavých věcí, rychlost změn je tu obrovská, kreativita nutná a konformita nepodstatná.

Ihned jsem začala hltat nové informace a inspirace. Mezi nimi i knížku Vzdělávejte se po svém od Dale J. Stephense, propagátora učení mimo školu. No, a když jsem narazila na výzvu „kupte si letenku“ a odjeďte, učte se, pracujte ve světě a v cizí zemi, bylo mi jasné, že právě to chci udělat. Co taky jiného zbývá člověku, který se učí ráda a miluje cestování, že? Rok ve mně zrál nápad, jak propojit svou práci a svůj sen o odjezdu. Až z toho vznikl EduNomád – projekt o cestování za vzděláváním. Propojuje to, co obsahuje moje práce: 1) téma svobodných škol; 2) spontánního učení dětí a 3) vlastního rozvoje s cestováním, vypadnutím z běžného života, útěkem z komfortní zóny. Takže rovnýma nohama do nejistoty.

Když jsem tuhle myšlenku dala dohromady, zbývalo jediné. Jasně ji zformulovat a prosadit ji. Co byste odpověděli na otázku, jak myslíte, že zareaguje Váš zaměstnavatel, když mu trochu drze řeknete: „co kdybych na víc jak čtvrt od roku odjela do Austrálie a Indonésie a psala odtamtud blog a sbírala zahraniční inspiraci pro naše projekty. Uskromním se, náklady si budu platit sama, ale ráda bych tady dál pracovala?“ Naštěstí mě bylo řečeno, ať projekt zpřesním a vyargumentuji přínosy a pak se uvidí. Udělala jsem to (hodiny práce) a bylo mi řečeno: „Jeď.“ Holt ve Scio se přeje experimentům a osobní iniciativě. Navíc podpora kolegů, jejich nápady a dobré rady mě posouvají dál a jsou k nezaplacení. Díky všem!

No uznejte, já svou práci prostě musím milovat. A to tak, že teď dělám dvojnásob než běžně – pracuji jako obvykle; dopředu připravuji vše potřebné, aby projekty, za které odpovídám, běžely hladce i beze mě; a po večerech kutám na EduNomádu. Takovou práci nejde nemilovat 🙂

TAGS
RELATED POSTS