Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog malé příběhy o velkých věcech

eduPORTRÉT: …začala jsem studovat v angličtině

By on 25.4.2016

Poprvé jsem sebrala odvahu a oslovila neznámou dívku na Karlínském náměstí. Hned první zkušenost se sbíráním příběhů byla nadmíru pozitivní. Co jsem se dozvěděla:

„Asi nejdůležitější věc mě potkala, když jsem začala chodit na univerzitu, protože jsem začala studovat v angličtině. Musela jsem změnit jazyk a to bylo velice obtížné. Ale když tohle uděláte, uvědomíte si, kolik příležitostí z toho plyne. Když se učíte v cizím jazyce, tak máte mnohem víc věcí, které můžete v životě dělat. Potom jsem odjela na výměnný studentský pobyt na Island a to byla ta nejlepší věc, co se mi kdy stala. A jenom díky vzdělávání. A díky tomu, že jsme v Evropské unii. Protože kdybychom nebyli, tak bych nikdy nemohla takhle vyjet. A i nyní jsem v Praze kvůli svému vzdělávání, jsem tu na stáži a za to vděčím také univerzitě, kterou jsem si zvolila.”

“I think the most important thing comes when I started study university, because I started to study in english. So I had to chase my language and it was very difficult. But then you realize how many opportunities you get out of it. When you are learning in another language then you have much more things you can do in your life. And then I went on exchange on Iceland, that was the best thing that ever happend to me. And only because of education. And only because we are in European Uninon. Because if we weren´t then I wouldn´t never gone. And I am actually in Prague also because of my education, I am on internship and that is all because of university I chose.”

TAGS
RELATED POSTS