Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog malé příběhy o velkých věcech

eduPORTRÉT: …problém celého světa je, že lidi nejsou ohleduplní

By on 21.12.2016

Děti často překvapí, jak do hloubky o věcech přemýšlí. Děti ve ScioŠkolách mě překvapují pořád a to i proto, že se nebojí své názory říkat. A tak jsem se jednoho ScioŠkoláka zeptala na již obligátní otázku, co nejdůležitějšího se v životě naučil?

 

„To je ale těžká otázka. Co jsem se jako v životě pro mě nejdůležitějšího naučil? Asi to, co je problém celého světa. Problém celého světa je, že lidi nejsou ohleduplní k sobě, ale jako ani k přírodě a k Zemi na které žijí. A pak jsem se taky naučil, jak se starat o přírodu a jak se snažit, aby se něco špatnýho nestalo. Já se i snažím někdy přírodu zachránit a jednou se mi to povedlo. Viděl jsem jednoho člověka, jak lovil kachny a jednu tam nechal postřelenou. Asi si jí nevšiml a já jsem jí zavolal záchranou stanici pro zvířata a oni jí pomohli. A možná teď je pořád na týhle říčce Rokytce, co je naproti naší škole. A jednou bych chtěl vymyslet něco, jak zachránit lesy nebo zastavit globální oteplování, protože to způsobujeme hlavně my lidi, jak spalujeme, využíváme nečistou elektřinu a tak. A jednou bych s tím chtěl něco udělat, protože když my přírodě ubližujeme, tak je to tak trochu i moje povinnost se snažit to změnit.“

 

***

 

Více o ScioŠkolách a o tom, jak s dětmi pracujeme, aby o věcech přemýšlely v souvislostech a nebály se říkat své názory můžete číst ZDE.

TAGS
RELATED POSTS